Přednáška Evy Jiřičné


V Ateliéru D ve středu 29. března zahájila cyklus přednášek na téma „Co je architektura?“ světoznámá architektka a designérka Eva Jiřičná, která přijala pozvání přednášet o architektuře na Fakultě stavební již podruhé. Během přednášky se věnovala především vývoji a přístupu k londýnské architektuře v období 60. až 80. let. Eva Jiřičná absolvovala třítýdenní stáž v Londýně v roce 1968 a po vpádu sovětských vojsk na naše území už nedostala šanci se vrátit zpět, díky tomu měla později možnost působit s architekty jako je třeba Richard Rogers nebo Norman Foster. 


Součástí její prezentace byly i dobové formy vizualizace a grafické prezentace projektů, které ovlivnily architekturu právě v Londýně. V rámci diskuze nám díky svým bohatým zkušenostem, nejen z Londýna a Prahy, ale i z Paříže a New Yorku, zodpověděla několik otázek, mezi nimiž došlo například na témata české architektury nebo stylu navrhování a výstavbě čínských měst.


Přednáška se těšila velké účasti a my Vás rádi pozveme na pokračování tohoto cyklu, které bude již ve středu 12. 4. od 18 hodin v Ateliéru D tentokrát s architektem Jaroslavem Zimou.